Eylül Ayında Sakinliğin Keyfini Çıkaracağınız 8 Yurtiçi Destinasyon

Eylül’ün gelişiyle beraber havalar hafiften serinlemeye başladı Ama elbette tatil yapmak için hala hiç geç değil! Çünkü ülkemiz Eylül ayında hem güneşli günlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor hem de yaz kalabalığı sona ererek her yer sakin ve huzurlu bir hal alıyor. Öyle ki ülkemizin tadının en güzel Eylül’de çıkacağını söylesek hiç de yanılmış olmayız! Peki Eylül ayında sakin ve huzurlu bir tatil için nerelere gitmeli? İşte sakinliğin tadını çıkaracağınız o yerler!

 

  1. Bozcaada

Çanakkale’ye yakınlığı ile bilinen Bozcaada, eski bir Rum adasıdır. Adanın yerleşim yeri dışında kalan kısmında üzüm bağları, dağınık çam ormanları ve fundalıklar vardır. Ayazma Plajı, Polente Feneri, yel değirmenleri, üzüm bağları Bozcaada’da sizi bekleyen güzelliklerden yalnızca birkaçıdır. Siz de sakinliğin ve doğanın tadını çıkarmak için Eylül’de rotanızı Bozcaada’ya çevirebilir, araç kiralayarak adanın tamamını keyifle gezebilirsiniz.

 

  1. Assos

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı olan Assos, Eylül’de ziyaret edebileceğiniz destinasyonlardan bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Taş evlerden oluşan bu küçük yerde muhteşem bir deniz ve tarihi bir atmosfer mevcut. Siz de tarih, yeşil bir doğa ve denizle iç içe olmak için Eylül’de Assos’a gidebilir; sakinliğin ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

 

  1. Antalya

Antalya’da neredeyse sonbaharın sonuna kadar denize girilebildiği için Eylül ayında gidebileceğiniz lokasyonlar arasında yer alıyor. Tarihi ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bu güzel şehir Eylül ayında yazın aksine son derece sakin ve huzurlu oluyor. Siz de Antalya’nın tarihi güzelliklerini görmek, denize ve doğaya doymak için Eylül’de keyifli bir Antalya turuna çıkabilirsiniz.

 

  1. Abant

Bolu ilinin sınırları içerisinde yer alan Abant da ülkemizin keyifli sonbahar rotalarından biridir. Dört mevsim başka güzelliğe bürünen bölge, sonbaharda kurumuş yapraklarla benzersiz bir atmosfere ev sahipliği yapar. Siz de Abant Gölü çevresinde doğa yürüyüşleri yapabilir, yöresel tatlar tadabilir, göl çevresinde su bisikleti, sandal gezisi, kamp gibi aktivitelere katılabilir; sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz.

 

  1. Cunda

Ayvalık’a bağlı bu güzel ada, özellikle Eylül’de bambaşkadır. Yaz kalabalığının ve yoğunluğunun azalmasıyla birlikte adanın sokakları daha bir keyifli olur. Cumbalı evlerle dolu sokaklar, rengarenk çiçekler, tertemiz bir deniz; adada sizi bekleyen güzelliklerden yalnızca birkaçıdır. Siz de sakin ve huzurlu bir tatil için Eylül’de rotanızı Cunda’ya çevirebilirsiniz.

 

  1. Trabzon

Bu Eylül’de yeşilin her tonunu görmeye ve doğanın huzuru içinde kaybolmaya ne dersiniz? Muhteşem doğası, yemyeşil yaylaları, buz gibi akan suları, tarihi güzellikleri ve yerel lezzetleriyle Trabzon, size unutulmaz bir sonbahar tatili sunabilir. Siz de tatil planınızı Trabzon’da organize ederek tüm bu güzellikleri yerinde görebilir ve sakinliğe, huzura doyabilirsiniz.

 

  1. Datça

Ege’nin incisi Datça, bakir koyları, yemyeşil doğası ve sakinliği ile öne çıkmaktadır. Ancak elbette birçok yerde olduğu gibi yaz aylarında Datça’da da bu sakinlik yerini kalabalığa bırakmaktadır. Oysa Datça’yı keşfetmek için en ideal zaman sonbahardır. Birbirinden güzel koylarda yüzmek, sakinliğin ve huzurun tadını çıkarmak için siz de Eylül’de rotanızı buraya çevirebilirsiniz.

 

  1. Kapadokya

Her mevsim ziyaret edilen Kapadokya için en ideal zaman kesinlikle sonbahardır. Sahip olduğu yeryüzü şekilleri ile dünyadaki benzersiz yerlerden olan Kapadokya, size Eylül’de son derece sakin ve huzurlu bir atmosfer sunabilir. Beyaz atlar, renkli uçan balonlarla unutulmaz manzaralara tanık olmak için siz de bu Eylül’de tatilinizi Kapadokya’da organize edebilirsiniz.

 

NBL Probiotic ana sayfasına dönmek için: NBL Probiotic

Probiotic-Aile-2019-CK-3-yaş-1

NBL Probiotic Ailesi:

Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir: