Hafta Sonları Çocuğunuzla Yapabileceğiniz 7 Aktivite Önerisi

Çok yoğun bir hafta geçirmiş, çocuklarınızı çok özlemiş ve bu hafta onlarla kaliteli bir şekilde vakit geçirmek istiyor olabilirsiniz. Fakat ne yapacağınızı bilmiyor musunuz?  İşte çocuklarınızın zihinsel, sosyal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunurken aynı zamanda beraber eğleneceğiniz birbirinden güzel aktiviteler.

 

Müze gezin

Konu Türkiye olduğu zaman her türden müze bulmak mümkündür. Ailece yapılacak bir müze ziyareti ile tüm aile bilgilenebilir ve yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Bu durum en çok da çocuğunuz için yararlı olacaktır. Müze gezmek değerlerimizin farkına varmak ve bakış açısı kazanmak için oldukça önemlidir. Eğer müze gezme eylemini biraz daha eğlenceli bir hale getirmek isterseniz, çocuğunuzun daha da ilgisini çekecek bir müze tercihi yapabilirsiniz. Örneğin İstanbul’da yaşıyorsanız İstanbul Oyuncak Müzesi tarzı bir müzeyi tercih edebilirsiniz.

 

Kamp yapın

ailece kamp

İşte muhteşem bir aile aktivitesi! Çocuğunuzun sorumluluk almasını, kendisini tanımasını ve eğlenmesini mi istiyorsunuz? O zaman mutlaka kamp yapmayı deneyin. Kamp öğretici bir süreçtir. Bu süreçte doğadan keyif alırken sabretmeyi de öğrenirsiniz. Aynı şekilde çocuğunuz tatil kavramının sadece dört duvar arasında olmayacağını anlar.

 

Mutfağa girin

Eğer dışarıda değil de evde bir etkinlik yapmayı düşünüyorsanız beraber mutfağa girmek muhteşem bir seçenek. Beraber sağlıklı atıştırmalıklar yapabilir ve beraber bir şey yapmanın tadını yaşayabilirsiniz. Hatta bunu daha da oyunlaştırarak çocukların ilgisini çekecek kalıp ve malzemeler kullanabilirsiniz.

 

Doğayı deneyimleyin

dogayi deneyimleyin

Büyük şehirlerde yaşayan birçok aile yapılaşmadan şikayetçi. Fakat ülkemiz hatrı sayılır bir doğaya sahip. Hafta sonu ise ailece doğayla buluşmak için mükemmel bir zaman. Beraber girdiğiniz mutfaktan sağlıklı sandviçlerle çıkabilir ve doğada güzel bir günün kapısını aralayabilirsiniz.

 

Kahvaltı yapın

Çocuğunuzla uzun süre geçirmekten ziyade kaliteli vakit geçirmeye özen gösterin. Bir zamanı kaliteli kılabilecek en güzel şeyler ise samimiyet ve sıcaklıktır. Bunu ancak başka bir şeyle ilgilenmeyerek, çocuğunuzun gözlerinin içine bakarak ve onu dinlediğinizi hissettirerek yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için en güzel ortamlardan bir tanesi ise hafta sonu kahvaltılarıdır. Hem siz değil miydiniz hafta içi uzun kahvaltı yapamamaktan ve çocuklarınızla vakit geçirememekten yakınan? İşte size fırsat. Hem kahvaltıya hem de çocuklarınızın sevgisine ve sohbetine doya doya, çeşitli ve sağlıklı bir kahvaltı yapın!

 

Ailece bisiklete binin

ailece bisiklet

İlk bisikletinizi aldığınız anı ve arkadaşlarınızla bisiklet sürerken yaşadığınız mutluluğu düşünün. Neden çocuğunuz da aynı şekilde hissetmesin ki? Çocuğunuzla şehrinize yakın bisiklet rotalarına gidin ve birlikte keyifli vakit geçirirken sağlıklı olmanın keyfini yaşayın.

 

Beraber hayvan barınağına gidin

Çocuklarınızla birlikte sahipsiz kedi ve köpeklerin yuvası olan barınaklara gidebilirsiniz. Bu şekilde onlara sevginin, ilginin, anlayışın, merhamet duygusunun ne demek olduğunu en iyi şekilde anlatabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak sizin de bu sevgi dolu etkinlikten daha az stresli döneceğinizi unutmayın. Kim bilir belki de küçük bir dostumuzla eve dönersiniz?

 

NBL Probiotic ana sayfasına dönmek için: NBL Probiotic

ürün ailesi

NBL Probiotic Ailesi:

Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir: