Kış Tatili İçin Mutlaka Göz Önünde Bulundurmanız Gereken 9 Lokasyon

Cennet ülkemizde yaz mevsiminde olduğu gibi kış mevsiminde de gezilecek birçok tabiat harikası yer bulunuyor. Hatta öyle ki kış sporları yapmak, dinlenmek, gezmek, tarihi yerler görmek, doğada vakit geçirmek gibi bir kış tatilinden beklentiniz her ne ise; onu rahatlıkla bulabileceğiniz nadir yerlerden birisi Türkiye! Bu yazımızda ülkemizdeki kış tatili lokasyonlarını ele aldık! İşte kış tatili arayışınızı tam anlamıyla karşılayacak o lokasyonlar!

 

  1. Kapadokya, Nevşehir

Kapadokya

Her mevsimi ayrı güzel Kapadokya, özellikle kış aylarında benzersiz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Milyonlarca yıl önce volkanik dağlardan püsküren lavlardan oluşmuş peri bacaları, bölgeye öylesine eşsiz bir atmosfer katar ki tarif etmek imkansızdır. Eğer siz de bu büyüleyici atmosferi karlar eşliğinde görmek isterseniz bu kış rotanızı Kapadokya’ya doğru çevirebilirsiniz.

 

  1. Abant, Bolu

Abant

İşte her mevsimi başka güzel yerlerden birisi daha! Abant Gölü Tabiat Parkı, kış aylarında bembeyaz bir manzaraya bürünür. Dolayısıyla doğanın ve sessizliğin tadı en iyi orada çıkar. Siz de Abant’a keyifli bir kaçamak yaparak milli parkta yürüyüş yapabilir, donmuş gölün üzerinde yürüyebilir ve dinginliğin tadına varabilirsiniz.

 

  1. Uludağ, Bursa

Kış tatili dendiğinde ülkemizde ilk akla gelen yer Uludağ’dır. Bölgenin İstanbul’a yakınlığı da özellikle tercih sebebidir. Siz de Uludağ’da bir tatil organize ederek kayak, snowboard gibi kış sporlarını deneyimleyebilir; Uludağ otellerinde spa, masaj gibi fırsatları değerlendirerek keyifle dinlenebilirsiniz.

 

  1. Maşukiye, Kocaeli

İstanbul’a yakınlığı sebebiyle hafta sonu kaçamaklarının vazgeçilmezi Maşukiye, kış tatilinin de keyifli adreslerindendir. Doğayla baş başa vakit geçirebileceğiniz bölgede kuş sesleri ile huzur bulabilir, bungalovlarda konaklayabilir ve lezzetli alabalıklar yiyebilirsiniz.

 

  1. Kartalkaya, Bolu

Ülkemizdeki kış sporları yapabileceğiniz keyifli lokasyonlardan biri olan Kartalkaya, kısa süreli tatiller için birebirdir. Siz de burada bir hafta sonu tatili planlayarak kış sporları yapabilir, çam ağaçları ile karın benzersiz dansına şahitlik edebilirsiniz.

 

  1. Ayder Yaylası, Rize

 Ayder Yaylası

Muhteşem doğası sebebiyle yaz aylarında ciddi ilgi gören Ayder Yaylası, kış aylarında da kaplıcaları sebebiyle tercih edilmektedir. Siz de burayı ziyaret ederek karlı kaplı çamların oluşturduğu muhteşem manzaralar eşliğinde Karadeniz evlerini gezebilir, ahşap evlerde konaklayabilirsiniz.

 

  1. Ilgaz, Çankırı

Ilgaz Milli Parkı, ülkemizdeki mutlaka görülmesi gereken güzelliklerden biridir. Bölgede ayrıca kış sporları da rahatlıkla yapılabilir. Siz de burada kış sporlarının tadına varabilir, beyaza bürünmüş orman manzarası eşliğinde konaklama deneyimi yaşayabilir ve şehrin kargaşasından uzak bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

 

  1. Kartepe, Kocaeli

Kartepe

Eğer kış tatili için İstanbul’dan fazla uzaklaşmak istemiyorsanız Kartepe tam da size göre demektir. Kartepe’de kayak, snowboard vb. kış sporları yapabileceğiniz gibi doğa yürüyüşleri, dağcılık ve safari turları gibi aktivitelere de katılabilirsiniz. Ayrıca ülkemizin en lezzetli alabalıklarını da burada en güzel haliyle tadabilirsiniz.

 

  1. Sapanca, Sakarya

İstanbul’a yakınlığı ile yine çok tercih edilen bölgelerden olan Sapanca, hafta sonu kaçamaklarının vazgeçilmezidir. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz bölge, kış aylarında bembeyaz kar örtüsü ile birlikte benzersiz manzaralar sunar. Sapanca Gölü, Kırkpınar ve yaylalar gibi birçok gezilecek yere sahip olan Sapanca’da anın tadını çıkarabilir ve sessizliğe doyabilirsiniz.

 

NBL Probiotic ana sayfasına dönmek için: NBL Probiotic

ürün ailesi

NBL Probiotic Ailesi:

Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir: