Tatile Giderken Yanınıza Almanız Gereken 6 Temel Eşya

Hayata verilen kısa molalar olan tatiller, hangi mevsimde gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin keyiflidir. Çünkü şehrin karmaşasından, gürültüsünden ve işlerin yoğunluğundan uzaklaşmaya herkesin ihtiyacı vardır. Tatillerin böylesine keyifli ve heyecan verici olduğu bir gerçektir; peki ya valiz hazırlama kısmı? Birçok kişi için son derece sıkıcı olan valiz hazırlığı, planlı davranıldığında aslında son derece basit bir hal alabilir. Tatile giderken yanınıza almanız gereken eşyalar gideceğiniz zamana ve yere göre değişkenlik gösterse de bazı önemli şeyler kesinlikle değişmez ve her şekilde valizinizde bulunmalıdır. Bu yazımızda tatile giderken yanınıza almanız gereken bazı temel eşyalara yer vereceğiz. İşte her tatilde size eşlik etmesi gereken o eşyalar!

 

  1. Kişisel temizlik malzemeleri

Diş fırçası, diş macunu, şampuan, duş jeli… Bu kişisel temizlik malzemelerine tatiliniz sırasında da ihtiyacınız olacak. Elbette bunlardan bazılarını, tatile gideceğiniz yere bağlı olarak yanınıza almanıza gerek kalmayabilir. Ama yine de tatil sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz kişisel temizlik malzemelerinizi valinize yerleştirmeyi unutmayın deriz!

 

  1. Giysiler ve iç çamaşırları

Giysiler valiz hazırlarken en fazla zorlanılan noktalardan biridir. Bu sebepten çoğu zaman valizler gereksiz giysilerle doldurulur. Eğer yanınıza gereksiz giysiler alarak yükünüzü arttırmak istemiyorsanız tatilinizin gün sayısına göre her güne bir kombin yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede yanınıza sadece ihtiyacınız olan giysileri alır ve seyahatiniz süresince ağır valiz taşıma sıkıntısından kurtulursunuz.

 

  1. Elektronik eşyalar

Cep telefonu, tablet, fotoğraf makinesi, şarj aletleri, priz dönüştürücüler… Tüm bunlar tıpkı günlük yaşamınızda olduğu gibi tatilde de ihtiyaç duyabileceğiniz elektronik eşyalardır. Yine gittiğiniz yere bağlı olarak tüm bunları gözden geçirebilir ve gerekli olanları valizinize yerleştirebilirsiniz.

 

  1. Seyahat belgeleri

Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport… Tatile gitmeden önce bu ve benzeri evrakları yanınıza aldığınızdan emin olmanız gerekir. Hatta yolculuk sırasında yaşayacağınız herhangi bir kayıp durumuna karşı bu evrakları taratıp birer kopyasını da mailinizde bulundurabilirsiniz.

 

  1. Kitap veya dergiler

Belki havalimanında uzun bir süre uçağınızı bekleyeceksiniz veya yolculuğunuz saatler sürecek… Bunun gibi durumlarda bir kitaptan veya dergiden daha iyi arkadaş yoktur. Üstelik tatiliniz sırasında da kitap okumak sizin için son derece keyifli olabilir. Bu nedenle valizinize severek okuyacağınız bir kitap veya birkaç dergi eklemeyi unutmayın.

 

  1. Sağlık malzemeleri

Sağlık malzemeleri gereksiz görünse de aslında tatil sırasında en fazla ihtiyaç duyabileceğiniz şeyler arasında yer alır. Ağrı kesici bir ilaç, güneş koruyucu losyon, gazlı bez veya bandaj, bir alerji ilacı veya seyahat sırasında sıkça yaşanan sindirim problemlerine karşı bir probiyotik desteği… Tüm bunlar seyahatiniz sırasında ortaya çıkabilecek olumsuzlukları önlemeye birebirdir. Bu nedenle valizinizde gerekli sağlık malzemelerine de yer ayırın.

 

NBL Probiotic ana sayfasına dönmek için: NBL Probiotic

ürün ailesi

NBL Probiotic Ailesi:

Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir: