Kötü Havalarda Dışarı Çıkmayı Sevmeyenler İçin Evde Yapılacak Aktivite Önerileri

Kış mevsimi sevdiğimiz mevsimlerden bir tanesi olsa da her zaman dışarı çıkmak mümkün olmayabiliyor. Evde geçirilen bu zamanı bir fırsat olarak görmekse birbirinden eğlenceli aktiviteleri yapmaya olanak tanıyor. Eğer siz de tek seçeneğinizin battaniyeye kıvrılıp yatmak olmasını istemiyorsanız bu önerilerimize mutlaka göz atın.

 

Kötü havalarda evde ne yapılır?

İşte kötü havalarda evde yapılabilecek birbirinden güzel etkinlikler:

 

Yaz tatilinizi planlayın:

Kapalı havalarda hayal kurmak aşırı zevklidir. Hem hayattaki amacınız için motivasyon toplarsınız hem de erken rezervasyon ile kar edebilirsiniz.

 

Mutfağa girin:

mutfaga girin

Mutfağa girmek sıradan bir rutininiz değilse mutlaka mutfağa girin! Tariflere göz atın. Eğer işi daha da eğlenceli hale getirmek istiyorsanız kendi tariflerinizi yaratın. Bu şekilde keyifli vakit geçirirken yıllarca afiyetle tüketebileceğiniz yeni bir tarif keşfedebilirsiniz.

 

Origami yapın:

Kâğıt katlama sanatı olarak bilinen origami ile harikalar yaratın. Sabır ve konsantrasyon gerektiren bu hobi için internetten videolar izleyebilirsiniz.

 

Dolabınızı & depolama alanlarınızı düzenleyin:

Kapalı havalar bu tarz düzenlemeler için biçilmiş kaftanlardır. Dolabınızı açın ve her kıyafetinizi giyin. Kombinleyin, ihtiyacınız olmayanların hazırlayın ve ihtiyacı olanlara ayırın. Aynı şekilde hard disk ve USB’lerinizi düzenleyin. Belki de hiç hatırlamadığınız anılarınızla karşılaşacaksınız.

 

Boyama yapın:

Boyama yapın

Son zamanlarda birçok kişi tarafından zevkle yapılan hobiler arasında olan boyama yapmayı siz de deneyebilirsiniz. Kendinize bir mandala boyama kitabı ve rengarenk kalemler alın; yaratıcılığınızı konuşturun ve keyifli vakit geçirin.

 

Egzersiz yapın:

egzersiz-yapin

Eğer dışarı çıkmıyorsanız ve spor salonuna gitmeyi sevmiyorsanız evde de egzersiz yapılabileceğini unutmayın. Sadece evde yapılabilecek egzersizler üzerine yoğunlaşan aletsiz ve vücut ağırlığıyla yapılabilen onlarca YouTube kanalı, mobil uygulama ve internet sitesi bulunmakta. Bu kaynakları tarayarak kendinize düşük ve orta düzeyde bir program uygulayabilir ve sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

 

Takı yapın:

Hayal ettiğiniz takıları bulamıyor musunuz? O zaman kendiniz yapın. Evde kullanmadığınız takıları tekrardan yapılandırın. Veya internet üzerinden takı yapım malzemeleri sipariş edin ve hayalinizdeki takıyı yapın. Kim bilir belki de bu hobinizin bir getirisi olacaktır.

 

Kendin yap videoları izleyin:

DIY olarak da bilinen ”Kendin yap” videolarını göz atın. Bu sayede dikiş, nakış, örgü ve dahası hakkında muhteşem fikirler öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz.

 

Dekorasyon değişiklikleri yapın:

Kapalı havalarda dışarı çıkmayı sevmiyorsanız, evinizin dekorasyonunu değiştirebilirsiniz. Bu değişiklikleri yaparken aşırı radikal kararlar almamaya dikkat edin. Mümkün olduğunca küçük değişiklikler yapmaya özen gösterin. Kötü havanın kasvetine kapılarak aşırı radikal kararlar almak daha sonrasında tekrardan iş yükü çıkartabilir.

 

Yeni müzikler keşfedin:

Kapalı havalarda evde olmak yeni müzikler keşfetmek için muhteşem zamanlardır. Yeni müzikler keşfedebileceğiniz uygulamalar indirebilir, türlere ve modunuza göre çalma listeleri dinleyebilirsiniz.

 

Film veya dizi izleyin:

Film veya dizi izleyin

Uzun zamandır biriktirdiğiniz filmler veya bir türlü başlayamadığınız diziler mi var? İşte tam sırası. Şöyle sıcak bir kahve yapın ve battaniyenin altına girin.

 

Ortak oyunlar oynayın:

Kapalı havalar ev halkının kaynaşabilmesi için muhteşem zamanlardır. Eğer sizinle birlikte ailenizden birileri de evdeyse beraber fiziki ve konsept oyunlar oynayabilirsiniz.

 

Kitap okuyun:

Büyük bir zevkle aldığınız fakat zamansızlıktan dolayı kitaplıkta kalan kitaplarınız var ise kötü havalar bu kitapları değerlendirmenin tam zamanıdır.

 

NBL Probiotic ana sayfasına dönmek için: NBL Probiotic

ürün ailesi

NBL Probiotic Ailesi:

 

Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir: