Çift Kaplama Teknolojisi

Çift Kaplama teknolojisi probiyotik bakterilerin korunmasını ve bağırsağa canlı bir şekilde ulaşmasını sağlar.

Probiyotikler Sindirim sistemimizde doğal olarak bulunan “dost bakteri”lerdir.  Probiyotiklerin Bağırsak ve sindirim sistemlerimizi destekleyebilmesi için bağırsaklara canlı olarak ulaşması çok önemlidir.

NBL Probiotic ailesindeki probiyotikler eşsiz patentli “Çift Kaplama Teknolojisi”  sayesinde bağırsaklara canlı olarak ulaştırır. (1) NBL Probiotic “Çift Kaplama Teknolojisi” ile kaplamasız probiyotiklere kıyasla 100 kat daha fazla canlı dost bakteriyi mide ve safra asidinden etkilenmeden bağırsağa ulaştırır. (2) NBL Probiotic ailesinde herkes için sindirim ve bağışıklık sistemini desteklemek üzere bir ürün vardır. (3)

Ref: 1-Data on file 2- Youngran Yeun ,Jaejin Lee .Effect of a double-coated probiotic formulation on functional constipation in the elderly: a randomized, double blind, controlled study.Archives of Pharmacal Research July 2015, Volume 38, Issue 7, pp 1345–1350 3 3-Urun bilgisi

Çift kaplama teknolojisi 2 katmandan oluşur:

  • Birinci katman

    En dıştaki katmandır. Bu katman bakteriyi ısı, nem, sıcaklık ve basınç gibi fiziksel faktörlere karşı korur, stabiliteyi artırır ve raf ömrünü uzatır. Kutu açıldıktan sonra bile son kullanım tarihine kadar etkilerini gösterir. Oysa diğerleri hem uygun saklama koşullarında korunmalı hem de soğuk zincir ile üretilmiş olanların mutlak suretle buzdolabında saklanmaları gerekmektedir.

  • İkinci katman

    Bu katman ise içte bulunur, probiyotikleri sindirimden korur (tükürük ve mide asidinden etkilenmemesini sağlar, yok olmasını engeller), pH bağımlı salınım sistemin avantajı ile probiyotiklerin bağırsaklara canlı olarak ulaşıp kolonize olmalarını sağlar.